Dětský folklorní soubor Lipinka Vracov

Kontakt:

Miroslava Glacová
Lesní 1480
696 42 Vracov
Tel./fax: 518 628 576


Náhledový obrázek

Dětský folklorní soubor Lipinka

Již v roce 1982 se začaly vracovské děti scházet jednou týdně, aby zpívaly, tančily a udržovaly tak lidové tradice svého kraje. Byly pro ně ušity nové „lehké“ pracovní kroje, vystupovaly na různých akcích ve Vracově.

Za dlouhá léta činnosti prošlo souborem několik set dětí. Mnozí z nich se věnují folklóru dále v místních „dospělých“ souborech a ti začínající mají dnes v Lipince už i své děti.

Od roku 1993 s taneční složkou spolupracovala dětská cimbálová muzika. Dnes je však z dětské muziky dospělá a se souborem se schází jen při přípravě vystoupení.

V současné době pracuje v souboru asi 40 dětí ve věku od 4 do 14 let. V repertoáru jsou dětské hry, říkanky, písně, taneční i zvykoslovná pásma rodné oblasti Kyjovkého Dolňácka. Pro zpestření programu jsou zařazeny také tance z oblastí vzdálenějších – Uherskobrodska a Slovenska.

Lipinka vystupuje na všech lidových slavnostech ve městě a na národopisných festivalech v blízkém okolí – Milotice, Svatobořice – Mistřín, Kyjov i vzdálenějších místech naší republiky, také se zúčastnila několika festivalů v zahraničí.