Kalendář akcí a služeb ve Vracově

Máte-li zájem o bezplatné zveřejnění Vaší akce, tak zašlete pozvánku na mail info@mestovracov.cz

14. - 19. 4. 2024: Výstava výtvarných prací klubu Genesis Holíč

Nadace Chamartín v Luční ulici zve milovníky kultury a výtvarného umění na vernisáž výstavy děl Klubu Genesis z Holíče, která se koná v neděli 14. dubna 2024 v 15:00 hodin. Expozice je složená z obrazů, keramiky, fotografií a paličkované tvorby 12 členů klubu. Hudební doprovod z historických skladeb renezance a baroka předvede brněnská skupina Musica Felix. Prodejní výstava je přístupná denně od 15 do 19 hodin a potrvá do pátku 19. dubna, vstupné je dobrovolné.

19. 4. 2024: Kino Vracov - Gump - jsme dvojka

Městský kulturní klub Vracov Vás zve do kina. V pátek 19. 4. 2024 v 18:00 hodin promítáme v kinosále kulturního domu rodinný dobrodružný film Gump - jsme dvojka. Vstupné je 120 Kč. Občerstvení zajištěno.

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projde hlavní zvířecí hrdina příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. A zatímco Gumpův první příběh byl smutnější, v jeho volném pokračování s názvem Gump – jsme dvojka se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Vedle hlavního hrdiny se nově objeví také psí slečna Jenny, která si zahraje Gumpovu sestru Kytičku.

Hrají: Bolek Polívka, Richard Krajčo, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Zbigniew Czendlik, Zuzanka Švábková, Martina Pártlová, Karel Roden, Michaela Andělová, ...

19. 4. 2024: Vracoff party vol. 2

Zahraje kapela FACE THE FATE (20:00) a pravou párty rozjede DJ NDREW (22:00)
Vstupné 180 Kč. Vstupenky na akci pouze na místě.

22. 4. 2024: Beseda o kroji

MKK Vracov Vás zve na V. Besedu o kroji na téma ženské šátky a jejich úvazy, svrchní sukně a kanafasky, mužské pokrývky hlavy, mužské nohavice a koženice, obřadní plachty - úvodnice (chůvky) v pondělí 22. 4. 2024 v 17:00 hodin v malém sále KD Vracov. Přineste s sebou krojové součásti, abychom je mohli společně určit a diskutovat o nich.

27. 4. 2024: Stavění máje

Městský kulturní klub Vracov Vás zve na Stavění máje s krojovanou chasou v sobotu 27. dubna 2024. Od 15:00 hod. stavění máje - zveme všechny, kteří se chtějí do stavění zapojit. od 17:00 hod. zahraje cimbálová muzika Prameň. Občerstvení zajištěno. Ochutnávka vín spolku Vracovští vinaři.

19. 5. 2024: Čít o lúka nesečená

29. 5. 2024: Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky

MKK Vracov Vás zve na Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky ve středu 29. května 2024 od 18:00 hodin v kulturním domě ve Vracově.

Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky o tom, co vlastně víme o životě středověkých lidí, co nám prameny mohou říci a co se už zjistit nedá a proč jsou učebnice dějepisu nuda. Zavede posluchače rovněž do zákulisí literární tvorby. Hledání vlastních kořenů není vždycky snadné a zvláště dnes má svůj nezastupitelný smysl. I o tom bude řeč.

Vstupné: předprodej 120 Kč, na místě 150 Kč
Předprodej vstupenek v Infocentru Vracov od 13. 5. 2024.

31. 8. 2024: Dožínky s otevřenými sklepy

19. - 20. 10. 2024: Vracovské hody