Folklorní soubor Lipina Vracov

Kontaktní adresa:

Folklorní soubor Lipina
Miroslav Glac, umělecký vedoucí
Baráky 644
696 42 Vracov, Česká republika
Tel: 728 235 862


Náhledový obrázek

Folklorní soubor Lipina Vracov

Folklorní soubor Lipina, působící ve Vracově již od roku 1980, uměleckou formou rozvíjí folklór v taneční, hudební a pěvecké složce. Název kolektivu je odvozen podle pojmenování nejstarší části Vracova. Folklorní soubor po celou dobu své bohaté činnosti prezentuje hudbu, písně, tance, kroje a lidové zvyky své rodné oblasti, slováckého Dolňácka, především Osvětimanska a Kyjovska. Z bohatého místního folklorního materiálu jsou nejvýraznějšími tance skočná a sedlcká, písně ve většině veselé až rozverné, především o víně, lásce a vzdoru. Méně známé, ale souborem Lipina secvičené, jsou tance figurální a taneční hry. Soubor kromě svého domácího folklorního materiálu zpracovává také folklor dalších oblastí Slovácka a také Slovenska.

Kolektiv souboru Lipina Vracov navštěvují tři desítky mladých lidí, kteří svým hostům, divákům a návštěvníkům rádi rozdávají krásu a potěšení z bohatého dědictví svých předků, které svým umem uměleckou formou trvale a úspěšně rozvíjejí.

Za dobu své činnosti soubor uskutečnil mnoho uměleckých zájezdů s vystoupeními nejen v České republice, ale též na Slovensku a v řadě zemí celé Evropy. Soubor se také zúčastňuje regionálních folklorních festivalů.
Uměleckým vedoucím souboru je Miroslav Glac, organizační vedoucí souboru Jolana Tužilová. Cimbálovou muziku vede primáš Richard Sasín.