Kalendář akcí a služeb ve Vracově

Máte-li zájem o bezplatné zveřejnění Vaší akce, tak zašlete pozvánku na mail info@mestovracov.cz

22. 4. 2024: Beseda o kroji

MKK Vracov Vás zve na V. Besedu o kroji na téma ženské šátky a jejich úvazy, svrchní sukně a kanafasky, mužské pokrývky hlavy, mužské nohavice a koženice, obřadní plachty - úvodnice (chůvky) v pondělí 22. 4. 2024 v 17:00 hodin v malém sále KD Vracov. Přineste s sebou krojové součásti, abychom je mohli společně určit a diskutovat o nich.

27. 4. 2024: Stavění máje

Městský kulturní klub Vracov Vás zve na Stavění máje s krojovanou chasou v sobotu 27. dubna 2024. Od 15:00 hod. stavění máje - zveme všechny, kteří se chtějí do stavění zapojit. od 17:00 hod. zahraje cimbálová muzika Prameň. Občerstvení zajištěno. Ochutnávka vín spolku Vracovští vinaři.

19. 5. 2024: Čí to lúka nesečená

Soubor Marýnka Vracov s MKK Vracov Vás zvou na dopolední setkání s koseckými písněmi v pořadu "Čí to lúka nesečená" v neděli 19. května v 8:00 hod. na louce u cyklostezky na Vlkoš. Na scéně u nás zvané u pyramidy hrají, tančí a zpívají členové Marýnky a sbory z Nětčic, Sobůlek, Kostelce, Brankovic, Vacenovic, Bukovan a místních souborů. Vstupné dobrovolné.

29. 5. 2024: Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky

MKK Vracov Vás zve na Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky ve středu 29. května 2024 od 18:00 hodin v kulturním domě ve Vracově.

Talk show spisovatele Vlastimila Vondrušky o tom, co vlastně víme o životě středověkých lidí, co nám prameny mohou říci a co se už zjistit nedá a proč jsou učebnice dějepisu nuda. Zavede posluchače rovněž do zákulisí literární tvorby. Hledání vlastních kořenů není vždycky snadné a zvláště dnes má svůj nezastupitelný smysl. I o tom bude řeč.

Vstupné: předprodej 120 Kč, na místě 150 Kč
Předprodej vstupenek v Infocentru Vracov od 13. 5. 2024.

31. 8. 2024: Dožínky s otevřenými sklepy

19. - 20. 10. 2024: Vracovské hody