14. 03. 2020

Vláda vyhlásila uzavření obchodů a restaurací

koronavirus.jpg

V návaznosti na výskyt a šíření nového koronaviru, který je označovaný jako SARS Co-V2, na území České republiky rozhodla Vláda České republiky o přijetí dalších krizových opatření! Tato nová krizová opatření platí s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod.

Vláda na základě výše zmíněného zakazuje:

- maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou těchto prodejen: potravin, výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, novin a časopisů, tabákových výrobků, služeb prádelen a čistíren, prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky.

- přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost (např. zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních služeb a sociálních služeb, vězeňských zařízení); tento zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovnu stravovacích služeb (např. provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny), který může probíhat bez časového omezení.

- činnost provozoven stravovacích služeb, umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 m2.

- provoz heren a kasin podle zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, ve znění pozdějších předpisů.

Podrobné informace naleznete na zpravodajských serverech.

Zpět