18. 03. 2019

Město Vracov se zapojilo do soutěže "O nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje za rok 2018"

kaplicka.jpg

Město Vracov se přihlásilo do soutěže "O nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje za rok 2018" a to kapličkou sv. Jana Nepomuckého (směrem na Bzenec).
Prosíme, dejte jí hlas. Hlasování v soutěži probíhá formou SMS ve tvaru HLA PAMATKY 35 na telefonní číslo 736 301 599. Děkujeme za Váš hlas.

Více informací o soutěži zde

Pořádáním této soutěže se Jihomoravský kraj snaží motivovat vlastníky k opravám památek a zároveň šířit povědomí o kulturním dědictví jižní Moravy mezi širokou veřejnost. Soutěž probíhá každoročně již od roku 2007. Od roku 2009 soutěží památky ve 3 kategoriích (velké stavby, díla výtvarného umění a malé stavby). Finanční dary se udělují ve výši 150 tis. Kč a 50 tis. Kč za první a druhé místo v kategorii velkých staveb, 50 tis. Kč za první místo v kategorii díla výtvarného umění a 50 tis. Kč za první místo v kategorii drobných staveb.
Nominovat památku do soutěže může kterákoliv fyzická nebo právnická osoba. Po ukončení nominací zpracuje Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště Brno, odborné posouzení oprav či restaurování jednotlivých památek a poté komise soutěže vybere 30 památek, které postupují do hlasovacího kola.