Městská knihovna Vracov

Kontakt, půjčovní doba.

Základní informace

Městská knihovna Vracov je veřejná knihovna. Získává, zpracovává a zpřístupňuje literaturu. Poskytuje služby výpůjční, presenční, meziknihovní a informační. Je místem veřejného přístupu na internet.

Adresa: Městská knihovna Vracov, náměstí Míru čp. 48, 696 42 Vracov
Telefon:

511 147 315 (knihovna přímá linka)

511 147 314 (infocentrum)

E-mail: knihovna@mestovracov.cz

Pracovníci Městské knihovny Vracov

Mgr. Kateřina Gasnárková - knihovnice

Půjčovní doba:

pondělí 8.00 - 11.30 13.00 - 16.00
úterý 8.00 - 11.30 14.00 - 17.30
středa zavřeno
čtvrtek   14.00 - 17.30
pátek 8.00 - 11.30 13.00 - 16.00

Balení učebnic a knih

• Nemáte čas na balení učebnic a knih do školy?
  • Velikost zakoupených obalů nesedí?
  • Potřebný formát obalu nemůžete sehnat?

Máme tedy pro Vás jednoduché řešení:

Od pátku 4. 9. 2020 opět nabízíme v naší knihovně balení učebnic a knih pro žáky základních a středních škol. Stačí pouze vložit požadované učebnice/knihy
do tašky se jmenovkou a vyzvednout si je můžete následující pracovní den.

Akce potrvá do středy 30. 9. 2020.

Cena jakéhokoliv formátu: 10 Kč/ks

Povinné nošení roušek

Vzhledem k zhoršující se epidemické situaci platí od čtvrtka 10. září 2020 povinné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, a to včetně naší knihovny a infocentra.

Žádáme proto všechny čtenáře a návštěvníky, aby tuto skutečnost respektovali a před vstupem do budovy si zakryli ústa rouškou, respirátorem, šátkem nebo šálou.

Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na Týden knihoven

Jako každý rok, tak i letos proběhne v naší knihovně celorepubliková akce s názvem Týden knihoven. Abychom vyšli čtenářům vstříc, tak tento týden u nás vždy rozšíříme na dva týdny. Letos začneme v pondělí 5. října a akci ukončíme v pátek 16. října 2020. V rámci tohoto projektu všechny knihovny připravují celou řadu aktivit. Proto i naše knihovna nezůstává pozadu a pořádá besedy pro místní ZŠ, nadále probíhá burza vyřazených knih (cena 5 Kč/ks), zapomětlivým čtenářům se promíjejí upomínky a nově přihlášení čtenáři nemusí platit roční zápisné.

Pokud to aktuální epidemiologická situace dovolí, tak by se v rámci této akce měla uskutečnit beseda s Naďou Horákovou, spisovatelkou historických románů a detektivek, spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Setkání s paní Horákovou by mělo proběhnout ve středu 7. října v 17:00 v malém sále KD.

Tímto bych chtěla pozvat všechny stávající i nové čtenáře, aby využili této akce a navštívili naší knihovnu. Veškeré informace i provozní dobu najdete na webových stránkách www.knihovnavracov.webk.cz.

Beseda se spisovatelkou Naďou Horákovou